Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 20, 2017 in Wiadmości ze świata |

Uczulenie na bylicę

Uczulenie na bylicę

Szacuje się, że co piąty Polak reaguje alergicznie na pyłki drzew, krzewów oraz traw. Objawy zaczynają się pojawiać wczesną wiosną, wraz z rozkwitem roślin. Warto poznać alergeny, na które reagujemy, gdyż dzięki zaznajomieniu się z tak zwanym kalendarzem pylenia będziemy mogli czuwać nad naszym stanem zdrowia i w porę reagować.

Alergia na bylicę

Bylica alergia na nią bywa bardzo silnie odczuwana. Ten jeden z najpopularniejszych rosnących na terenie naszego kraju chwastów bardzo obficie pyli i co za tym idzie równie często uczula. Bylica alergia to bardzo częsta przyczyna okresowego zapalenia błony śluzowej nosa na tle alergicznym. Bardzo często powoduje także zapalenie spojówek, co bywa niezmiernie uciążliwe.
Artemisia – bylica – to potoczna nazwa ponad 400 różnych gatunków rozpowszechnionych na półkuli północnej. Są to w szczególności rośliny jednoroczne, byliny a także krzewy, o charakterystycznym aromacie, gorzkie w smaku. W Polsce najczęściej występuje bylica pospolita, szeroko rozpowszechniony wszędzie w naszym kraju chwast. Okres jego pylenia przypada na rozpoczyna się w połowie lipca, a największe stężenie pyłku notuje się na przełomie lipca i sierpnia, zwłaszcza w upalne i wyjątkowo suche dni.