Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 16, 2017 in Wiadmości ze świata |

Szczepienie psa na nosówkę

Szczepienie psa na nosówkę

Nosówka to poważna choroba wirusowa występująca u psów, bez względu na wiek, rasę i płeć. Jest chorobą zakaźną, wysoko zaraźliwą, wywołaną przez wirusa nosówki (CDV). Do zakażenia dochodzi w wyniku bezpośredniego kontaktu z wirusem drogą kropelkową, a także drogą pośrednią i śródmaciczną.

Do największej grupy ryzyka zalicza się szczenięta w wieku 3-6 miesięcy. Objawy nosówki są różne i zależą od wieku psa i jego odporności. Objawy wskazujące na nosówkę to:
-brak apetytu
-depresja
-wypływ ropny z oczu i nosa
-u suk ciężarnych- ronienia.

Nosówka jest bardzo nieprzyjemną i posiadającą wysoką śmiertelność chorobą. Dlatego też należy już od pierwszych miesięcy życia zadbać o to, by pies był bezpieczny i nienarażony na czynniki wywołujące tę chorobę.

Ile kosztuje szczepienie psa na nosówkę?

Pierwsze szczepienie psa powinno być wykonane po 7 tygodniu życia i powtórzone około 10go oraz 16go tygodnia życia psa. Pierwsza szczepionka dla szczeniąt przeciw nosówce, to wydatek rzędu 40-55 zł. Kolejne szczepienie wykonuje się po około 3 tygodniach. Należy pamiętać, iż ceny szczepionek zależne są od miejsca ich wykonywania. Większość lekarzy stosuje szczepionkę kilkuwalentową, co oznacza, że szczepiąc przeciwko nosówce, również szczepimy psa na inne choroby zakaźne, takie jak na przykład: parwowiroza czy choroba Rubartha.