Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 13, 2017 in Wiadmości ze świata |

Sprawdzanie mojego IP

Sprawdzanie mojego IP

Numery IP to niepozornie wyglądające ciągi liczb, pooddzielane od siebie kropkami, bez których nie tylko nie weszlibyśmy na żadną stronę internetową, lecz po prostu cały Internet nie miałby szans działać.
Główną organizacją zajmującą się nadawaniem adresów IP jest IANA, natomiast dla ułatwienia działania zostało utworzonych pięć Regionalnych Rejestrów Internetowych (każda strefa geograficzna ma swój RIR) które rozdzielają dostępne numery IP lokalnym dostawcom Internetów, te zaś z kolei przydzielają dostępne adresy swoim klientom.

 

Znajomość swojego adresu IP nie jest konieczna aby można było korzystać w Internecie, jednak jeśli chcemy swój numer IP znać poznanie jego zajmie nam kilka sekund, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło moje IP jak sprawdzić. Wystarczy wejść na którąś z proponowanych stron, gdzie wyświetli się obecny adres IP urządzenia, z którego właśnie korzystamy.
IP nie jest czymś takim jak numer rejestracyjny naszego urządzenia-nie identyfikuje żadnego konkretnego fizycznego urządzenia takiego jak komputer, smart fon czy tablet. Może się bowiem ono zmieniać, na przykład co dwadzieścia cztery godziny, lub przy każdym kolejnym logowaniu do sieci. Także kilka urządzeń może dzielić jeden publiczny adres IP.