Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 10, 2020 in Budowa i remont |

Podłoga jak nowa

Podłoga jak nowa

Nowe podłogi podczas używania ulegają zniszczeniom. Nie wyglądają już jak dawniej, lśniące i błyszczące, eleganckie i zadbane, bez zarysowań i zadrapań. Warto pamiętać, zanim zaczniesz na dobre użytkować swoją nową podłogę warto pomyśleć o odpowiednim jej zabezpieczeniu. Czy znasz ten zabieg? To nic innego jak akrylowanie podłóg.

Co to jest polimeryzacja?

Zabieg polega na ścieraniu uszkodzonej warstwy posadzki, ewentualnie poprzedniej powłoki zabezpieczającej. Zanim jednak przeprowadzony zostanie zabieg polimeryzacji podłoże musi zostać zagruntowane.

Zalety polimeryzacji są oczywiste, wzmocnienie podłogi, rzadsze zabrudzenie, zabieg ten ułatwia mycie a co ważne dzięki tym czynnościom podłoga uzyskuje lepsze właściwości mechaniczne. Można bezpiecznie użytkować.

Proces ten jest trójetapowy, w pierwszej kolejności nakładana jest pierwsza warstwa polimeru, w momencie gdy zaschnie po raz kolejny nakładana jest warstwa polimeru a w końcowym etapie podłoga zostaje wypolerowana.

Gdzie stosuje się akrylowanie?

Polimeryzację najczęściej wykorzystuje się do odnowienia podłogi z betonu, gumy, PCV, linoleum czy tarkettu.

Zalety?

Zastanawiając się akrylowanie podłogi posiada szereg bardzo ważnych zalet, w pierwszej kolejności nasza posadzka staje się dużo twardsza, a także odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Bezpieczeństwo użytkowników zostaje zwiększone, po przeprowadzeniu tego zabiegu podłoga staje się antypoślizgowa. Zalet można wymieniać bez liku, warto wypróbować ten sposób zabezpieczenia podłogi. Sprawdź i Ty polimeryzacja podłóg Warszawa jest na wyciągnięcie ręki.