Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 14, 2018 in Budowa i remont |

Standard wykończenia deweloperski – wykończenie klatki schodowej kamieniem

Standard wykończenia deweloperski – wykończenie klatki schodowej kamieniem

Często podczas kupna nowego mieszkania spotykamy się z nazewnictwem standard wykończenia deweloperski. Niewiele nam to mówi, w istocie tak jest, ponieważ standard deweloperski jest pojęciem dość szerokim i nie jest on wpasowany w żadne ramy, które mogą nam potencjalną nieruchomość w to pojęcie idealnie wpasować. Natomiast powszechnie przyjmuję się za taki rodzaj standardu mieszkanie, które jest półproduktem tzn. do całkowicie samodzielnego wykończenia przez kupującego, z wylewką betonową na podłodze i tynkami na ścianach oraz drzwiami wejściowymi. Rozwiązanie takie daję nam swobodę w aranżowaniu wnętrza pod nas samych, jednak obarczone jest to dodatkowymi kosztami.

Wykończenie klatki schodowej kamieniem

Wykończenie Klatki schodowej kamieniem – Kamień to element wystroju, który niewątpliwe nadaje wnętrzu elegancji. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest on klasykiem wykończeniowym. Komponuje się doskonale w wielu rodzajów wnętrz, zarówno tych nowoczesnych jak i bardziej stonowanych. Warto pamiętać, że kamień jest też wymagającym materiałem. Jego obróbka nie jest już tak prosta, jak w przypadku drewna.

wykończenie klatki schodowej kamieniem

Dlatego podczas wykańczania klatki schodowej kamieniem należy mieć to na uwadze. Ciężar surowca również może nastręczyć problemów, gdyż klatki schodowe mogą być po prostu poddane zbyt dużym obciążeniom, a więc postawa schodów musi być naprawdę bardzo solidna, aby pod ciężarem kamieni, a także innych obciążeń, takie schody wytrzymały.