Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kw. 15, 2020 in Budowa i remont |

Panele do łazienki – jakie wybrać na podłogę?

Panele do łazienki – jakie wybrać na podłogę?

Trendy łazienkowe zmieniają się praktycznie co sezon. Jednak to, w jaki sposób zaaranżujemy pokój kąpielowy jest zależne tylko i wyłącznie od naszych potrzeb oraz od upodobań. Gdy chcesz zastosować panele do łazienki zamiast płytek, to masz naprawdę bardzo duże pole do popisu. Na rynku możesz znaleźć bardzo wiele interesujących propozycji. Natomiast panele łazienkowe są w stanie utrzymać się w dobrej kondycji przez wiele lat. Pozostaje więc dowiedzieć się, jakim wyzwaniom są w stanie sprostać panele, żeby mogły spełnić swoją funkcję. Podpowiemy też, jak wybrać najlepsze panele łazienkowe.

Czy panele podłogowe do łazienki są dobrym wyborem?

Panele podłogowe, w szczególności te drewniane, nie są odporne na nadmierną wilgoć. Właśnie z tego powodu przez bardzo długi czas, nikt nie chciał ich montować w łazience. Na szczęście technologia się bardzo mocno rozwinęła. Natomiast panele wodoszczelne do łazienki dają pewność, że będą one służyły przez długi czas, mimo ciągłego kontaktu z wodą. Nie musisz się więc martwić, że będą one przepuszczały wilgoć lub nieestetycznie się odkształcały pod wpływem wody.

Panele wodoszczelne do łazienki cena i rodzaje

Żeby panele podłogowe wodoszczelne do łazienki mogły spełniać swoją funkcję producenci stosują dwie metody. Pierwsza z nich polega na wykorzystaniu specjalnego impregnatu, który hamuje wchłanianie wody. Natomiast w drugiej metodzie stosuje się długie listewki, które uszczelniają połączenia paneli. Panele do łazienki na podłogę muszą być laminowane.