Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 23, 2018 in Budowa i remont |

Dekoracje w rustykalnym salonie

Dekoracje w rustykalnym salonie

Aranżacje w stylu rustykalnym to prawdziwie sielska alternatywa dla chłodnych wnętrz w stylu nowoczesnym i skandynawskim. Styl rustykalny nawiązuje swoją drogę do wnętrz wiejskich: charakteryzuje się połączeniem bieli ścian i brązów mebli drewnianych. Na ścianach często występuje palona cegła, kamień lub drewniane listwy, które stanowią główną dekorację pomieszczenia.

Naturalne dekoracje rustykalne

Styl rustykalny opiera się na wykorzystywaniu naturalnych materiałów. Dekorację mogą więc stanowić przedmioty drewniane (np. stary drewniany zegar z wahadłem, proste grafiki z drewnianą ramką) i wiklinowe (kosze i pojemniki, fotele bujane, taborety). Chętnie używane są ususzone rośliny, w szczególności polne i dzikie kwiaty. Na parapetach ustawiane są żywe kwiaty i rośliny zielone – zamiast zwykłych doniczek ceramicznych użyć można tych wykonanych z gliny lub zastąpić je drewnianymi skrzynkami. Sprawdzi się również dekoracja w kielichu, szczególnie jako ozdoba stołu lub stolika kawowego.

Styl łączony

Styl rustykalny można połączyć ze stylem skandynawskim lub nowoczesnym. W takich aranżacjach z rustyku wykorzystuje się przede wszystkim drewniane meble oraz naturalne dekoracje. Stanowią one doskonałe uzupełnienie minimalistycznych, prostych salonów, w których wykorzystywane są również produkty metalowe czy szklane. Wykorzystanie elementów rustykalnych w aranżacjach nowoczesnych sprawia, że charakter wnętrza zdecydowanie się ociepla, a salon zyskuje rodzinną, przytulną atmosferę.