Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2020 in Budowa i remont |

Czym pokryć belki drewniane

Czym pokryć belki drewniane

Belki odgrywają ważną rolę w budowie domów, biur i innych konstrukcji. Drewno, z którego wykonane są belki, musi być poddane określonej obróbce, aby było mocne i trwałe. Oto rzeczy, które należy wiedzieć o belkach drewnianych.

Wybór rodzaju drewna

Drewno jest produktem naturalnym i dostępnych jest wiele jego rodzajów. Każdy rodzaj drewna ma swoje własne właściwości. Przed zakupem konkretnego rodzaju drewna należy poznać jego jakość i cel, w jakim jest kupowane.

Jakość drewna można sprawdzić poprzez pobranie próbek drewna. Można to zrobić odwiedzając lokalnego dostawcę drewna lub tartak.

Bejcowanie

Po wybraniu odpowiedniego gatunku drewna na belki, należy je zabejcować. Bejcowanie jest procesem, w którym drewno jest poddawane obróbce na określony kolor. Istnieją różne rodzaje bejc, które są trwałe lub półtrwałe.

Można wybierać spośród różnych dostępnych kolorów, aby dopasować je do swojego stylu życia. Można również nadać drewnu niepowtarzalny charakter, nadając mu określony wzór.

Montaż belek

Następnym krokiem jest zamontowanie drewnianych belek w konstrukcji. Do tego celu można użyć różnych rodzajów drewna.

Dostępne są różne rodzaje belek drewnianych, wykonanych z różnych materiałów. Należą do nich

-tarcica

-jodła

-cedr

-jesion

-stal miękką.

Można również kupić gotowe belki drewniane przeznaczone do konkretnych celów.

Wnioski:

To są rzeczy, które trzeba wiedzieć o belkach drewnianych. Belki drewniane można kupić z różnych źródeł i należy upewnić się, że wybrano najlepsze drewno do danego celu.