Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 13, 2019 in Budowa i remont |

Jak urządzić niewielką kuchnię?

Jak urządzić niewielką kuchnię?

Aranżacja niewielkich wnętrz stanowi duże wyzwanie – szczególnie, jeśli to pomieszczenie ma być nie tylko wizualnie estetyczne, ale również wygodne i funkcjonalne. Urządzanie małych kuchni powinno być więc wyjątkowo przemyślane. Jednak wystarczy kierować się kilkoma ważnymi zasadami, by cieszyć się komfortowym pomieszczeniem.

Jak wizualnie powiększyć kuchnię?

Małe pomieszczenie możemy z łatwością optycznie powiększyć. Należy postawić na jasną kolorystykę ścian: sprawdzą się odcienie szarości i beżu, ponadczasowa biel oraz jasne odcienie drewna. Warto również dokładnie przemyśleć rozstawienie mebli oraz sprzętów kuchennych. Aby optycznie powiększyć kuchnię należy zastosować chłodne oświetlenie, które sprawi, że wnętrze wydawać się będzie bardziej przestronne. Blaty mebli kuchennych powinny pozostawać w miarę możliwości puste – sprzęty, produkty spożywcze czy akcesoria należy chować do szafek. W małych kuchniach powinniśmy unikać również zbędnych dodatków, które mogą przytłoczyć pomieszczenie.

Meble w małych kuchniach

Z pewnością najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar pod spersonalizowany projekt. To rozwiązanie pozwala nam wykorzystać każdą wolną przestrzeń użytkową, a w przeciwieństwie do gotowych zestawów kuchennych możemy dokładnie określić ilość i rozkład szafek. Jeśli chodzi o meble kuchenne Katowice Szopienice zapewniają dostęp do firm, które specjalizują się w zakresie projektowania i montażu mebli na wymiar. Umożliwia nam to wybranie idealnego projektu, który wpasuje się nawet w najmniejszą kuchnię.