Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 2, 2021 in Budowa i remont |

Jak stosować izolację na poddaszu

Jak stosować izolację na poddaszu

Jeśli chodzi o projektowanie domów i architekturę, izolacja odgrywa bardzo ważną rolę. Jest to niezbędny element do utrzymania ciepła w domu w zimie i chłodu w lecie. Właściwą izolację można uzyskać od producenta lub nawet w sklepie, ale nie każda izolacja będzie odpowiednia dla danego domu.

Jeśli planujesz dodać izolację na poddaszu, musisz zastosować się do pewnych wskazówek i trików.

Wybierz właściwy typ izolacji

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj izolacji, ponieważ będzie to miało wpływ na ostateczny rezultat. Na przykład, jeśli używasz izolacji celulozowej, to zapewni Ci ona lepszą wydajność cieplną.

Natomiast zastosowanie wełny szklanej spowoduje, że w pomieszczeniu będzie chłodniej. Należy więc znać rodzaj stosowanej izolacji. Jeśli nie jesteś tego pewien, możesz zadzwonić do producenta i zapytać o to.

Wybierz właściwy typ izolacji

Jeśli stosujesz izolację celulozową, powinieneś używać jej we właściwy sposób. Upewnij się, że nie wypełniasz przestrzeni pod belkami stropowymi.

Nie należy też pokrywać izolacją całej przestrzeni. Lepiej jest pozostawić niewielką przestrzeń, aby powietrze mogło swobodnie przepływać.

Najlepszym sposobem na zamontowanie izolacji jest upewnienie się, że nie wycięto żadnego z otworów wentylacyjnych.

Dodaj izolację między belkami stropowymi

Jeśli używasz wełny szklanej, musisz uważać na odstępy między nimi. Jeśli użyjesz jednego cala, to w następnym rzędzie powinieneś użyć dwóch cali.

Jeśli używasz celulozy, upewnij się, że między każdym legarem pozostawisz odstęp dwóch cali.

Układanie izolacji na podłodze i suficie

Izolację można ułożyć na podłodze, suficie, a także na ścianie. Należy upewnić się, że zastosowano izolację przeznaczoną do konkretnego celu.

Na przykład, jeśli używasz płyty z pianki poliuretanowej, musisz umieścić ją na podłodze i suficie. Zapobiegnie to wydostawaniu się ciepła z pomieszczenia.

Płyty izolacyjnej można użyć również do pokrycia ścian. Należy jednak zwrócić uwagę na jej rozmieszczenie.

Wnioski:

Nie ma wątpliwości, że izolacja poddasza to żmudna praca, ale jeśli zastosujesz się do wyżej wymienionych wskazówek i trików, uzyskasz najlepszy rezultat.