Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 14, 2020 in Wiadmości ze świata |

5 najważniejszych korzyści płynących z jedzenia oleju kokosowego

5 najważniejszych korzyści płynących z jedzenia oleju kokosowego

Udowodniono, że olej kokosowy ma liczne korzyści zdrowotne, a obecnie najczęstszym powodem, dla którego ludzie go stosują, jest utrata wagi. Wiele badań wykazało, że olej kokosowy jest jednym z najpotężniejszych naturalnych źródeł tłuszczu i jest stosowany przez wielu ludzi w ich codziennym życiu, aby uzyskać zdrowe ciało i szczupłą sylwetkę. Dlatego w tym artykule podzielę się z Tobą niektórymi z najbardziej powszechnych korzyści płynących ze stosowania oleju kokosowego.

1. Olej kokosowy jest dobry dla włosów

Olej kokosowy zawiera kwas laurynowy, który pomaga utrzymać naturalną równowagę pH skóry głowy, a także jest znany jako dobra odżywka do włosów. Olej kokosowy jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania wypadaniu włosów, rozdwajaniu się końcówek i łupieżowi. Możesz po prostu zmieszać olej kokosowy z miodem i wmasować go w skórę głowy, aby uzyskać lepsze rezultaty.

2. Olej kokosowy jest dobry dla serca

Olej kokosowy zawiera wysoki procent trójglicerydów o średniej długości łańcucha (MCT), które są ważne dla utraty wagi. MCT to rodzaj tłuszczu nasyconego, który jest szybko przetwarzany w organizmie i może zwiększyć energię i metabolizm. MCT pomaga również w zwiększeniu poziomu serotoniny w organizmie, która poprawia nastrój.

3. Olej kokosowy jest dobry dla skóry

Olej kokosowy zawiera duże ilości kwasu laurynowego, kwasu kaprylowego i kwasu kaprynowego, które pomagają zmniejszyć trądzik i inne problemy skórne. Ponadto jest znany jako jeden z najlepszych środków nawilżających dla skóry. Możesz po prostu zmieszać olej kokosowy z olejem migdałowym i nałożyć go na twarz, aby uzyskać lepszy efekt.

4. Olej kokosowy jest dobry na odchudzanie

Stwierdzono, że jeśli weźmiesz 1 łyżkę stołową oleju kokosowego przed śniadaniem, możesz spalić od 200 do 300 kalorii. Pomaga on również spalić tłuszcz z brzucha. Wystarczy umieścić 2 łyżki stołowe oleju kokosowego w szklanej misce, przykryć folią plastikową i podgrzewać w kuchence mikrofalowej przez minutę.

5. Olej kokosowy jest dobry dla mózgu

Olej kokosowy zawiera średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są niezbędne dla rozwoju mózgu i utrzymania pamięci. Jest więc jednym z najlepszych źródeł kwasów tłuszczowych omega-3 w żywności. Oleju kokosowego można również używać do gotowania i pieczenia.

Wnioski:

Jak już wspomniałam powyżej, olej kokosowy jest jednym z najlepszych naturalnych źródeł tłuszczu, który może pomóc Ci schudnąć i nabrać energii. Mam więc nadzieję, że spróbujesz włączyć olej kokosowy do swojej codziennej diety.